top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Навіщо забудовнику робити електроопалення в будівлі за допомогою індивідуальних електрокотлівКоротка відповідь

Тому що те вигідно. До того ж, вигідно на кожному етапі будівництва.


Зовнішні мережі


Забудовник має величезну економію у підведені мереж до будівлі. Треба лише підвести електрику та холодну воду із каналізацією.

Не треба робити під’єднання до газової магістралі та погоджувати приєднання. Те саме із гарячою водою та теплом.

Збільшення потужності по електриці для потреб електроопалення є мізерним з урахуванням понижуючих коефіцієнтів за рахунок впровадження системи диспетчеризації.


Про те, наскільки вигідно впроваджувати диспетчеризацію електроопалення читайте тут.


Внутрішні мережі


В середині будинку та до приміщень не потрібно прокладати мережі опалення та гарячого водопостачання.

В приміщення підводяться тільки електромережі та мережі холодної води з каналізацією. Опалення та гарячу воду користувачі отримують локально завдяки двоконтурним електрокотлам.


Лічильники та облік


Мінус лічильник гарячої води і мінус лічильник тепла для кожного приміщення. Обидва із можливістю віддаленої передачі показів та впровадження самої системи автоматичного збору показів.

А якщо опалення та гаряча вода за рахунок дахової котельні, ще і внутрішня система розрахунку вартості теплової енергії та борги неплатників на рахунку керуючої компанії.


Обладнання


Необхідність встановлення обладнання ІТП, насосного обладнання для рециркуляції тепла та обладнання для підйому гарячої води.

Обов’язкова диспетчеризація всього цього згідно ДСТУ-Н-Б В.2.5-37.2008 “Настанова з проектування, монтування та експлуатації автоматизованих систем моніторингу та управління будівлями та спорудами”.


Місце


Економія місця в 200-400 м2 на першому поверсі та в підвалі за рахунок відсутності потреби в обладнанні. Можливість використання цього місця в якості комерційних та інших приміщень.


Час


Значна економія часу через скорочення необхідних будівельних процесів. Скорочення циклу будівництва на 4-6 місяців


Що в підсумку


Встановити в кожне приміщення двоконтурний електрокотел вартістю 400-500$ та впровадити систему диспетчеризації електроопалення для зменшення потужності приєднання до зовнішніх електромереж, значно вигідніше для Забудовника ніж будь-яка інша альтернатива.


Comments


bottom of page