top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Нормативні вимоги до систем диспетчеризації електроопалення будівельПри проектуванні, а згодом і при впровадженні систем диспетчеризації електроопалення будівель, треба послуговуватися як мінімум двома наступними документами:

  1. ДСТУ-Н-Б В.2.5-37.2008 “Настанова з проектування, монтування та експлуатації автоматизованих систем моніторингу та управління будівлями та спорудами”.

  2. ДСТУ-Н Б В.2.5-65_2013 “Настанова з улаштування та використання систем електроопалення об’єктів житлового і громадського призначення”.

Перший документ висуває вимоги саме щодо характеристик самої системи диспетчеризації будівлі. Серед іншого, що вона має обов’язково мати автономну логіку роботи та локальний режим керування оператором (ніяких “тільки через wi-fi” чи “тільки через інтернет”) та забезпечувати двосторонній зв’язок із обладнанням на об’єкті.


Другий документ описує, які системи потрібно диспетчеризувати для будівель з електроопаленням у складі єдиної системи диспетчеризації будівлі:


Для будівель з електроопаленням за рахунок центральної котельної треба зробити диспетчеризацію:

  • електроживлення будинку;

  • самої електрокотельної та ІТП;

  • систем подачі теплоносія та гарячої води (за наявності).

Для будівель з електроопаленням за рахунок індивідуальних двоконтурних електрокотлів Забудовник:

  • повинен зробити диспетчеризацію електроживлення будинку;

  • має право зробити диспетчеризацію електроопалення будинку*.

*для застосування у розрахунках для підключення до зовнішніх електромереж понижуючих коефіцієнтів, врахування реальних тепловтрат замість номінальної потужності електрокотлів та коефіцієнту одночасності їх роботи.


Додаткові матеріали, котрі можуть Вас зацікавити


Про те, чому Забудовнику вигідно робити комплексну систему диспетчеризації будівлі читайте тут.

Про те, чому Забудовнику вигідно робити систему диспетчеризації електроопалення будинку читайте тут.


Comments


bottom of page