top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Переваги використання індивідуальних двоконтурних електрокотлів для електроопалення будівліЯкщо ви вже вирішили оптимізувати витрати на будівництво та впроваджувати опалення будинку за рахунок електрики, перед Вами постає питання який тип обладнання для цього обрати.


Встановлення теплових насосів ми розглядати не будемо, оскільки якщо є потреба у економії бюджета, то це не про цей тип обладнання. Хоча ми і вважаємо що за ним майбутнє.


У Забудовника для опалення будівлі за рахунок електрики загалом є дві альтернативи: будівництво електрокотельної чи опалення будівлі за рахунок індивідуальних електрокотлів. Опалення за рахунок індивідуальних електрокотлів є більш вигідним порівнюючи з будівництвом електрокотельної з наведених нижче причин.


Внутрішні мережі


Не треба будувати мережі опалення та гарячої води всередині будівлі та до приміщень.


Лічильники та облік


Мінус лічильник гарячої води і мінус лічильник тепла для кожного приміщення. Обидва із можливістю віддаленої передачі показів. Впровадження системи автоматичного збору показів. Внутрішня система розрахунку вартості теплової енергії та борги неплатників на рахунку керуючої компанії.


Обладнання


Необхідність встановлення обладнання ІТП, насосного обладнання для рециркуляції тепла та обладнання для підйому гарячої води.

Обов’язкова диспетчеризація всього цього згідно ДСТУ-Н-Б В.2.5-37.2008 “Настанова з проектування, монтування та експлуатації автоматизованих систем моніторингу та управління будівлями та спорудами”.


Місце


Економія місця в 200-400 м2 на першому поверсі та в підвалі за рахунок відсутності потреби в обладнанні. Можливість використання цього місця в якості комерційних та інших приміщень.


Менша розрахункова потужність завдяки диспетчеризації


За рахунок впровадження системи диспетчеризації електроопалення будівлі, можливо врахувати фактичні потреби у потужності згідно тепловтрат будівлі, а не згідно встановленої потужності електрокотлів та коефіцієнт одночасності при розрахунках потрібної потужності для Техумов на підключення до зовнішніх електромереж.

Це означає економію до 68% коштів за рахунок оптимізації витрат на будівництво зовнішніх електромереж та трансформаторної підстанції для потреб електроопалення.


Дивись приклад для 14 поверхового 300 квартирного будинку тут.

bottom of page