top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Роль електролічильників у побудові систем внутрішнього обліку та диспетчеризації електроопаленняДаний матеріал, про важливість правильного підбору електролічильників, буде особливо корисним для Забудовників, які зводять будівлі з електроопаленням. А також для тих, хто реалізує задачу побудови системи внутрішнього обліку електроенергії будь яких об’єктів.


Які лічильники можна використовувати

Можна використовувати лише сертифіковані прилади обліку.


Який тип інтерфейсу зв’язку повинен мати електролічильник

Лічильник повинен мати можливість віддаленого зйому показів за відкритими протоколами, але тип інтерфейсу може бути будь яким.


Різниця між протоколами PLC, RS-485, САN, TCP, Lorawan та іншими

Не вдаючись до подробиць, які мало кому будуть цікавими, основна відмінність - це швидкість опитування лічильників та скільки додаткового обладнання для цього буде потрібно купити.

Наприклад, для опитування електролічильника за технологією PLC є нормальним, коли покази з лічильника знімаються один раз на кілька тижнів. Також для технології PLC є звичним, коли під впливом великого переліку факторів, неможливо отримати від електролічильника дані про споживання взагалі.

Очевидно, що ця технологія не підходить навіть для організації внутрішнього обліку.


Які електролічильники підходять для організації автоматизованого внутрішнього обліку

Для організації внутрішнього обліку підходять електролічильники, які дозволяють гарантовано знімати покази як мінімум один раз на день. Вони можуть мати всередині будь який провідний інтерфейс (найчастіше це RS-485) чи бездротовий інтерфейс (наприклад Lorawan).


Які електролічильники підходять для організації диспетчеризації електроопалення

Для цілей диспетчеризації електроопалення, електролічильники повинні мати швидкий провідний інтерфейс. Від частоти опитування електролічильників залежить швидкість реакції механізму балансування потужності всієї будівлі.


Докладніше, про систему диспетчеризації електроопалення та балансування потужності будівлі від GreenHub, можна прочитати тут.


Від квартирних електролічильників та лічильників комерційних приміщень достатньо отримувати дані про споживання декілька разів на хвилину. Лічильники у ВРП та на вводах у будівлю, для цілей балансування навантаження, потрібно опитувати вже декілька разів на секунду.


Про те, що робити, якщо Вам потрібен лічильник для диспетчеризації опалення чи внутрішнього обліку із швидким протоколом, а постачальник електроенергії “пропонує сумісні з ним” лічильники з технологією PLC читайте тут.

Opmerkingen


bottom of page