top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Розширені можливості диспетчеризації водопостачання об'єкта з GreenHub WP-01Мікропроцесорна накладка GreenHub WP-01 є альтернативою Apator AT-MBUS-NE-01 - накладки на квартирний лічильник води Apator JS Smart C+. Обидві моделі мають однаковий базовий функціонал - знімати покази з квартирного лічильника води, та GreenHub WP-01 також має і додаткові, розширені можливості.


Як знімаються покази


При проходженні води через лічильник Apator JS Smart C+ разом з обертанням циферблата також обертається спеціальне коло, поділене сектори з чергуванням білого та фольгованого покриттів. Пристрій за допомогою фотодіодів реєструє зміну послідовності секторів, а швидкість їх зміни між собою - прямо пропорційна швидкості потоку води через лічильник.


Що спільного GreenHub WP-01 та Apator AT-MBUS-NE-01


Обидва пристрої конфігуруються за одними й самими командами, мають ідентичний перелік помилок роботи обладнання та віддають за допомогою протоколу M-Bus дані в однаковому форматі. Мікропроцесорну накладку GreenHub WP-01 можна навіть конфігурувати та опитувати за допомогою програмного забезпечення Apator.


Навіщо було розробляти аналог Apator AT-MBUS-NE-01


Ми ставили за мету не обмежуватися лише задачею ведення звичайного внутрішнього обліку споживання води, а розширити можливості обладнання до потреб сьогодення та стандартів “інтернету речей”.


Для цього було потрібно, щоби обладнання могло збирати докладну статистику споживання води для побудови точних графіків та могло одночасно віддавати ці дані по декількох каналах комунікації для різних потреб.


Для яких задач це потрібно


Такий функціонал може здатися надлишковим та навіть дивакуватим, якщо задача полягає тільки у організації звичайного внутрішнього обліку води. Але для того, щоби наочно показати причинно-наслідковий зв’язок між поведінкою користувача та його фактичним споживанням - потрібно збирати набагато більше даних та вони повинні бути доступні у режимі онлайн.


Бо дані про загальне споживання води за минулий місяць ніяк не спонукають користувача до економії “тут і зараз”.


Розширені комунікативні можливості GreenHub WP-01


Мікропроцесорна накладка GreenHub WP-01 може одночасно працювати за двома протоколами:

  1. Провідним M-Bus, паралельно отримуючи живлення від будинкового контроллеру GreenHub BC та зберігаючи заряд внутрішньої батареї.

  2. Безпровідним Sub-1 Ghz на частоті 868 Mhz, коли побудова провідного зв’язку є нераціональною чи неможливою.


Кожен із протоколів може застосовуватися для своїх задач. Наприклад, за провідним M-Bus дані можуть збиратися для задач внутрішнього обліку, а детальна статистика про персональне споживання може передаватися споживачу бездротовою мережею захищеною наскрізним шифруванням.


Як додаткові можливості GreenHub WP-01 вплинули на ціну


Оскільки при розробці ми використовували сучасну елементну базу, нам знадобилося значно менше компонентів всередині мікропроцесорної накладки GreenHub WP-01. Тому, попри наявність додаткових можливостей, ціну на неї вдалося залишити на рівні ціни Apator AT-MBUS-NE-01.


Що стосується самої системи диспетчеризації води від GreenHub - то вона підтримує взаємодію із кінцевим обладнанням більшості виробників. Ви можете вільно обирати між обладнанням з базовим функціоналом та обладнанням із розширеними можливостями за туж саму ціну.


 

Більш детально, про систему диспетчеризації води від GreenHub, можна дізнатися тут.

Більше інформації, про комплексну систему диспетчеризації від GreenHub та її можливості, можна отримати тут.

Comments


bottom of page