top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Які двоконтурні електрокотли підходять для диспетчеризації електроопалення будівліВимоги до сумісності індивідуальних двоконтурних електричних котлів


Вимоги для сумісності із системами диспетчеризації є однаковими для всього промислового обладнання, зокрема і для двоконтурних електрокотлів. Потрібно виконання лише 3-х умов:

  1. Наявність інтерфейсів для зв’язку.

  2. Можливість приймати команди віддаленого налаштування та керування.

  3. Підтримка відкритих протоколів для взаємодії із сторонніми системами.


Про те, навіщо Забудовнику робити диспетчеризацію системи електроопалення в будинку з індивідуальним електроопаленням, читайте тут.


Дешевий квиток на вхід


На практиці, у більшості відомих виробників, двоконтурні електрокотли малої потужності (6-28 кВт) призначені для використання у квартирах та приватних будинках мають низьку ціну, але не мають можливості для взаємодії із стороннім обладнанням. Вони приймають команди лише від обладнання власного виробництва по закритому протоколу.

Більш просунуті моделі не мають цієї проблеми, але коштують в 2-3 рази дорожче, що ставить під сумнів їх використання Забудовником в якості типового рішення з економічної точки зору.


Дорогий квиток на вихід

  1. Додатковий пристрій віддаленого керування для дешевого двоконтурного електрокотла коштує майже як сам електрокотел (повинні ж десь виробники заробляти).

  2. Навіть цей дорогий пристрій віддаленого керування не підходить для використання разом із системами балансування електроопалення, оскільки він теж працює за закритим протоколом та не підтримує локального режиму керування всередині будинку без використання мережі інтернет (дивись нормативну базу тут).

  3. Система диспетчеризації для дешевих котлів вартує у рази дорожче для Забудовника.


Про те, як Забудовник заплатив GreenHub 10 000$, щоби диспетчеризувати вже куплені недорогі котли Vaillant Protherm читайте тут


Типова помилка Забудовника


Розглядати задачу з закупівлі двоконтурних електрокотлів для опалення будинку як щось незалежне від від задачі їх подальшої диспетчеризації. Наче всі виробники зобов’язані не тільки випускати якісну техніку, а і, за замовчуванням, обладнанувати її апаратними можливостями для вирішення конкретної задачі Забудовника.


Про типові помилки Забудовників при проведенні закупівель індивідуальних двоконтурних котлів для багатоквартирних будинків читайте тут.


Як уникнути проблем


Розглядати питання електроопалення будівлі за рахунок індивідуальних двоконтурних котлів комплексно. Робити вибір на користь конкретного виробника електрокотлів та постачальника системи диспетчеризації електроопалення будівлі треба виходячи із:

  1. Можливості виконання нормативних вимог обладнанням та системою диспетчеризації електроопалення будівлі (для врахування понижуючих коефіцієнтів при виконанні підключення до зовнішніх мереж за постійною схемою).

  2. Функціональних можливостей як конкретної моделі двоконтурного електрокотла, так і системи диспетчеризації електроопалення будівлі.

  3. Кінцевої вартості впровадження електроопалення будівлі:

електрокотел + вартість його інтеграції + вартість системи диспетчеризації будівлі.


Comments


bottom of page