top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Як працює програмна логіка GreenHub для ГРЩ чи ВРП
Різниці у логіці роботи ПЗ GreenHub з ГРЩ та ВРП не має, тому що вони мають однаковий принцип компоновки, та відрізняються лише своїм призначенням.


ГРЩ - головний розподільний щит - це перша точка, куди в будівлю приходить кабель від трансформаторної підстанції. Він не має обмежень по струму. Електролічильники всередині мають трансформаторне підключення.


ВРП - ввідно-розподільний пристрій - всі інші розподільчі щити, які заживлюються від ГРЩ. ВРП мають обмеження по максимальному струму, тому навантаження всередині будівлі розподіляється по декільком ВРП. Електролічильники всередині можуть мати як трансформаторне, так і пряме підключення.


Компоновка ГРЩ чи ВРП


Ввідні лічильники по кожному вводі

Пристрій АВР (автоматичний ввід резерву) на кожній із ліній

Вивідні лічильники на кожну лінію всередині будівлі


Схема ГРЩ чи ВРП

Логіка роботи


Всі електролічильники ГРЩ чи ВПР заноситься у ПЗ GreenHub, згідно фізичної схеми підключення. Таким чином система будує об’єктну модель - що за чим підключено, де це знаходиться та на якій лінії повинно працювати в нормальному та аварійному режимах. На базі об’єктної моделі - будується логіка роботи системи.


Всі електролічильники постійно опитуються системою диспетчеризації електрощитової. У режимі онлайн отримуються дані щодо поточного споживання, перекосу фаз та безліч інших параметрів для кожного вузла об’єкту.


Якщо в будь якій точці пропадає живлення, то система одразу про це дізнається чи встигаючи отримати ці дані безпосередньо від конкретного електролічильника, чи лічильник на відключеній лінії перестає відповідати на запроси системи. Таким чином можна одразу з’ясувати місце виникнення проблеми.


При пропаданні живлення на одному із вводів, алгоритмічно визначається чи відпрацював АВР. Це математична задача для системи, оскільки поточна потужність зі знеструмленої лінії повинна додатися на резервну лінію, якщо АВР спрацював коректно.


При цьому лічильник на знеструмленій лінії не буде відповідати на запити системи, а покази лічильника на резервній лінії збільшаться на величину поточної потужності знеструмленої лінії.


Більш детально про систему диспетчеризації GreenHub та чому нею легше користуватися, ніж іншими рішеннями, можете дізнатися тут.

Comments


bottom of page