top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Чому забудовник заплатив GreenHub 10 000$ за розробку модулю BA-01Даний матеріал описує реальний кейс, а також причини, чому Забудовник замовив розробку пристрою сполучення для диспетчеризації вже куплених недорогих котлів Vaillant Protherm.


Дано

  1. Забудовник отримав Технічні умови на приєднання до зовнішніх електромереж із врахуванням понижуючих коефіцієнтів на електроопалення за рахунок впровадження системи диспетчеризації електроопалення.

  2. Забудовник, у процесі будівництва, забув про необхідність виконання диспетчеризації електроопалення та видав задачу для тендерного комітету на закупівлю електрокотлів без урахування вимоги до їх сумісності із системами диспетчеризації.

  3. Тендерний комітет провів тендер та закупив “найкращі” електрокотли за найнижчою ціною. В даному конкретному випадку - це були електрокотли Vaillant Protherm.

  4. Під час підготовки до здачі будинку, Забудовнику нагадали про вимогу впровадження системи диспетчеризації електроопалення будівлі, згідно Технічних вимог на приєднання до зовнішніх електромереж.

  5. Замовник з’ясував, що встановлені електрокотли Vaillant Protherm працюють тільки за закритим протоколом та не передбачають роботи із зовнішніми системами диспетчеризації. Фінал.

Про вимоги щодо інтеграції двоконтурних електрокотлів до систем диспетчеризації, читайте тут.

Нормативну базу щодо впровадження систем диспетчеризації електроопалення будівель можна знайти тут.


Звернення


Забудовник звернувся до нас, оскільки ми є розробниками комплексної системи диспетчеризації будівель GreenHub у складі якої, серед інших систем, є система диспечтеризації електроопалення та балансування електронавантаження будівлі.

Питання полягало в тому, щоб знайти спосіб включити до системи диспетчеризації електрокотли Vaillant Protherm, які працюють за закритим протоколом. Забезпечити з ними двосторонній зв’язок, приймання набору поточних параметрів роботи та відправку команд з обмеження поточної потужності.


Про особливості диспетчеризації електрокотлів Vaillant Protherm Скат можете дізнатися тут.

Про те, чому вигідно використовувати комплексну систему диспетчеризації GreenHub на своєму об’єкті, читайте тут.

Скільки це коштувало Забудовнику


Для вирішення поставленої задачі, від GreenHub вимагалося розробити пристрій сполучення, який з одного боку спілкувався би з електрокотлом Vaillant Protherm по “рідному закритому протоколу”, а з іншої сторони, міг отримувати команди за допомогою відкритих протоколів, згідно нормативних вимог.

Розробка пристрою разом із його тестуванням зайняла 5 місяців та коштувала Забудовнику 10 000$. Ця сума, виявилася ціною прорахунку під час проведення тендерних закупівель, та стала ціною вирішення питання виконання Технічних умов на приєднання до зовнішніх електромереж.


Про функціональні можливості пристрою GreenHub BA-01 для керування електрокотлом Vaillant Protherm Скат можна дізнатися тут.


Хороша новина

Те, що тепер електрокотли Vaillant Protherm із доступною ціною можна використовувати у складі системи диспетчеризації GreenHub, це добра новина.

Вона добра для Забудовника, який власним коштом оплатив роботи з їх інтеграції, та продовжує використовувати електрокотли Vaillant Protherm на наступних об’єктах.

Ще краща вона для колег Забудовника по ринку, котрі тепер теж можуть використовувати можливість інтеграції електрокотлів Vaillant Protherm для власних проектів.
Comments


bottom of page