top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Система швидких з’єднань GreenHub
Система швидких з’єднань виявилась для нашої компанії єдиним дієвим способом забезпечити правильний монтаж системи, незалежно від кваліфікації співробітників підрядних монтажних організацій.


Передісторія

В необхідності системно протидіяти неправильного монтажу ми зіткнулись на першому ж своєму об’єкті. GreenHub відповідала за автоматизацію та пусконаладку, а інша підрядна організація відповідала за монтаж обладнання та кабельних трас.


На тому об’єкті все, що могло піти не так - пішло не так. Приїхавши на об’єкт ми з’ясували, що частина обладнання не працює, а інша частина - вже ніколи працювати не буде…


На питання до монтажників, чому вони підключили обладнання не по інструкції, не тими проводами та не туди, ми отримали коротку, але вичерпну відповідь - “а ми схеми не зрозуміли та зробили, як вважали за правильне”.


Який висновок ми зробили

Все що можна переплутати - обов’язково переплутають. І не важливо, наскільки докладну інструкцію ви зробите.


Виявилось, не дарма всередині корпусу настольного ПК всі роз’єми різні. С цим питанням, виробники комп'ютерів стикнулися задовго до нас )


Що ми придумали

Ми зробили спеціальні комутаційні плати з клемниками для підключення кабелів. Їх формат відповідає розміру розподільної коробки 100х100 мм з вісьмома гермовводами для додаткового захисту кабельних з’єднань від вологи.


Завдяки цьому вдалося прибрати людський чинник - не треба замислюватися, що з чим та як поєднувати. Замість кабельних “скруток” - готові доріжки на комутаційній платі. Підключив все правильно - на платі загорівся світлодіод.


Використання такого підходу не тільки забезпечило правильний монтаж, а й знизило його вартість. Для виконання кабельних з’єднань тепер необхідно в рази менше часу.


Магістральна розподільна коробка з платою GreenHub MB-M-01

Це основний елемент вузлової комутації в системі GreenHub. Через плату MB-M-01 універсальний кабель GreenHub CMR-01 комутується між сегментами мережі диспетчеризації будівлі.


Через плату MB-M-01 передаються сигнали і живлення від будинкового контролеру GreenHub BC-01 до наступних сегментів мережі. Також, вона забезпечує правильне підключення периферійних пристроїв до магістрального кабелю.


Розподільна коробка для підключення лічильників з платою GreenHub MB-С-01

Плата GreenHub MB-С-01 відповідає за підключення пристроїв, здатних працювати у топології мережі “зірка”. Вона передає сигнали від кінцевого обладнання до магістральної розподільної коробки GreenHub MB-M-01 чи пристрою сполучення GreenHub DC-01, за допомогою одного проводу.


Плата MB-С-01, найчастіше, використовується для локального підключення інформаційних проводів від лічильників. До неї, за допомогою клем на платі, можна підключити до 7 лічильників одночасно.


Що в підсумку

Система швидких комутаційних з’єднань, разом із іншими пристроями GreenHub, які додаються до загальної системи у режимі plug&play, зробила впровадження системи диспетчеризації та моніторингу інженерного обладнання на об’єкті простим та зрозумілим.


На додачу, комплексний підхід GreenHub до побудови системи диспетчеризації, забезпечує 40% прямої економії бюджету Забудовнику у порівнянні із традиційним підходом.


 

Детальніше про те, де Забудовник економить 40% при впровадженні диспетчеризації GreenHub, можна дізнатися тут.

Про переваги використання готового програмного забезпечення GreenHub для диспетчеризації будівель, можна прочитати тут.

Comments


bottom of page