top of page
  • Фото автораДанііл Слізінов

Про кабель GreenHub CMR-01 салатового кольоруТрадиційна система диспетчеризації складається з окремих систем, кожна з яких використовує свої кабельні лінії. Зазвичай, це виглядає як кубло всередині інженерних ніш та десятки кілометрів проводів всередині будівлі.


Чому це, зазвичай, так

Різні інженерні системи мають різні стандарти та протоколи зв’язку, що унеможливлює використання якогось одного, двох, трьох чи навіть чотирьох окремих кабелів для диспетчеризації всіх інженерних систем.


А ще є окремі кабелі для живлення електроніки цих систем, тому що вони працюють з різними типами напруги.


Інший підхід


Проектуючи комплексну систему диспетчеризації GreenHub для всіх систем всередині будівлі, ми ставили за мету максимально зменшити необхідність у використанні кабельних з’єднань.


Для цього було потрібно:
  1. Розробити пристрій сполучення, який би міг привести до одного знаменника комунікацію з будь-якою локальною системою автоматики.

  2. Мати універсальний кабель, який міг би забезпечити швидкий двосторонній обмін даними з усіма системами на об’єкті та одночасно живити всю необхідну електроніку.

  3. Розробити систему швидких з’єднань, які б гарантували правильність монтажу магістральної системи зв’язку та легке підключення до неї всіх периферійних пристроїв.


 

Більш детально, про універсальний пристрій сполучення GreenHub DC, можна дізнатися тут.

Більш детально, про систему швидких з’єднань GreenHub, можна дізнатися тут.

 

Вимоги до кабелю


Якщо необхідно замінити одним кабелем чотири, шість, а подекуди і десять, то цілком очевидно, що до такого кабелю пред'являються зовсім інші вимоги з точки зору його конструкції та можливостей.


Вимоги до інтерфейсів - необхідно підтримувати незалежну роботу мінімум двох інтерфейсів із екрануванням від наведень всередині будівлі та живлячих пар.

Вимоги до експлуатації - жили кабелю мають бути мідні, віті та луджені, для забезпечення надійних з’єднань та недопущенню проблем через окиснення в процесі експлуатації.


Вимоги до живлення - необхідно забезпечити два незалежних типа живлення по окремим парам, чи живлення високої потужності однаковою напругою систем, з розподілом навантаження по кожній з пар. Також, кабель повинен мати окрему жилу заземлення.


Вимоги до варіативності - за наявності вільної пари живлення, необхідно мати можливість її використання у якості інформаційної для протоколів з низькими вимогами до типу кабелю.


Ми не знайшли на ринку кабелю, який би задовольняв всім вимогам, тому спроектували власну конструкцію кабелю, щоб вирішити поставлену задачу. Так “народився” кабель GreenHub CMR-01.


Що з цього вийшло


Перша інформаційна пара кабелю GreenHub CMR-01 використовується для внутрішнього обміну між обладнанням GreenHub всередині системи за протоколом CAN зі швидкістю до 5 Мбіт/сек.


Це в 25 разів швидше, ніж швидкість обміну у більшості з пристроїв. До того ж, використання CAN протоколу дозволяє напряму підєднуватися до системи керування сучасних ліфтів без використання додаткових пристроїв.


Друга інформаційна пара може використовуватися для обміну даними безпосередньо із кінцевими пристроями автоматизації за протоколом Modbus чи пристроями обліку ресурсів за протоколом M-bus.


Обидві інформаційні пари - екрановані від пар для живлення для запобіганню наведень та викривлення даних.


Обидві живлячі пари перерізом 0,8 мм2 забезпечують достатню струмову пропускну здатність для живлення всіх систем на об’єкті, а робоча напруга системи GreenHub у 24 вольт дозволяє доставляти живлення із мінімальними втратами на великі відстані. Також кабель має окрему жилу заземлення для захисту електроніки всередині системи.


Висновок


Використання кабелю GreenHub CMR-01 разом іншим обладнанням GreenHub, дає можливість побудувати єдину систему диспетчеризації будівлі, використавши для цього лише один магістральний кабель для обміну інформацією та живлення електроніки.


Використовуючи GreenHub CMR-01 можна підключити всі інженерні системи на об’єкті та знизити вартість впровадження системи диспетчеризації будівлі на 40%. А за рахунок використання системи швидких з’єднань - час монтажу системи диспетчеризації зменшується у 2 рази!


 

Детальніше про те, де Забудовник економить 40% при впровадженні диспетчеризації GreenHub, можна дізнатися тут.

Про переваги використання готового програмного забезпечення GreenHub для диспетчеризації будівель, можна прочитати тут.

Comments


bottom of page